دوره مقدماتی آموزش MATLAB

معرفی دوره: 

چرا نرم افزار MATLAB  اهمیت ویژه ای دارد ؟

در میان نرم افزارهای مختلف ، نرم افزار MATLAB  جزء مهم ترین نرم افزارهای مهندسی درجهان، شناخته شده است . این نرم افزار دارای توابع از پیش تعریف شده ی بی شماری برای حل مسائل می باشد .

کاربردهای رایج  متلب را می توان در موراد زیر خلاصه نمود :     

ریاضیات و محاسبات ، توسعه ی الگوریتم ها ، دریافت و جمع آوری داده ها ، مدل سازی ، شبیه سازی و ساخت نمونه های اولیه ، تجزیه و تحلیل داده ها ، نمایش داده ها و گرافیک علمی و مهندسی ، ساخت رابظ های گرافیکی کاربر

مهندسین چگونه در پروژه های خود از MATLAB  کمک می گیرند ؟

مهندسین حرفه ایی ، ابتدا در نرم افزار MATLAB  سیستم طراحی شده را شبیه سازی می کنند و بعد از به دست آمدن نتایج مطلوب، چنانچه نیاز باشد اعداد را به فرمت ممیز ثابت تبدیل کرده و اقدام به پیاده سازی آن می­کنند و سپس نتایج پیاده سازی را با نتایج شبیه سازی  بازبینی می­کنند. با این روش عیب یابی و تغییر در الگوریتم ها در نرم افزار MATLAB  به سرعت انجام گرفته و طراحی نهایی می گردد که باعث صرفه جویی در زمان، بالا بردن کیفیت و کم کردن هزینه ها و اشتباهات ایجاد شده می­شود. در این دوره مثال هایی با این روش انجام خواهد شد.

این دوره برای چه افرادی مفید است ؟

از آنجا که تسلط بر نرم افزار MATLAB برای فعالان رشته های فنی و مهندسی ، ضروری است ، این دوره برای دانشجویان و شاغلین این رشته ها مفید است. همچنین افرادی که قصد طراحی سیستم و شبیه سازی آن را دارند ، می توانند با این دوره کار خود را شروع کنند .

در پایان دوره به چه توانایی هایی دست می یابیم ؟

در پایان این دوره شما قادر خواهید بود ، بسیاری از محاسبات ریاضیاتی و مهندسی را به راحتی در MATLAB  انجام دهید و با رسم منحنی داده های خود را تفسیر کنید. همچنین می توانید سیستم را طراحی و در محیط نرم افزار شبیه سازی کنید. از آنجاییکه این نرم افزار دارای جعبه ابزارهای متنوعی برای حل مسائل مهندسی می باشد با یادگیری اصول اولیه آن، راه برای استفاده تخصصی از این جعبه ابزار ها فراهم می شود. با فراگیری Simulink می توان بدون برنامه نویسی و با استفاده از بلوک های آماده سیستم را طراحی و شبیه سازی کرد.

دوره

دیدگاه‌ها

سلام ازمشهد تماس میگیرم تمایل به ثبت نام دردوره matlabرادارم لطفا راهنمایی لازم را بفرمایید وزمان شروع کلاس رااعلام نمایید. متشکرم

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.