دوره کاربردی آموزش عملی کار با FPGA

معرفی دوره: 

عمده افرادی که با FPGA کار میکنند به آن به عنوان یک قطعه قابل برنامه ریزی شبیه یک پروسسور نگاه میکنند، با این تفاوت که با یک زبان دیگر (مثلا VHDL) برای آن برنامه نویسی میکنند و بعضا افراد به دنبال زبانهای جایگزین مانند زبان C هستند که برنامه نویسی راحتتری را انجام دهند. این دیدگاه از آنجا شکل گرفته که افراد یا در محل کار خود و یا با شروع چند مثال به صورت جسته گریخته یاد میگیرند و یک روند یادگیری از بالا به پایین را طی میکنند و در وسط های راه احساس کفایت میکنند و هیچگاه به پایین(اصول اساسی) نمیرسند. نتیجه این میشود که در حین انجام پروژه ها همیشه درگیر خطاهایی میشوند که از رفع آن عاجز می مانند و نهایتا به این نتیجه میرسند که یا تراشه خوب نیست و یا نرم افزار Bug  دارد. و لذت طراحی واقعی با FPGA را هیچوقت تجربه نمیکنند و چقدر حیف است عدم داشتن این تجربه. این سردرگمی زمان پروژه ها را افزایش میدهد و واقعا عذاب آور است. خطایی را که میشود با افزودن یک خط به برنامه رفع کرد ممکن است هفته ها و ماه ها شخص را درگیر کند بدون اینکه بداند ریشه مشکل از کجاست. ریشه این مشکلات به آنجا برمیگردد که فرد شناخت صحیحی از FPGA نداشته و نمی تواند با ابزارهای در دسترس به خوبی کار کند و طراحی را تحلیل کند. اگر خیلی خلاصه در مورد FPGA صحبت کنیم این است که طراحی با FPGA یعنی طراحی یک IC مخصوص یا همان ASIC که باید حواستان به خیلی چیزها باشد وگرنه تضمینی برای عملکرد صحیح آن وجود ندارد. و طراحی یک IC بسیار لذت بخش تر از برنامه نویسی برای یک پروسسور است به شرطی که بدانیم داریم چه کار میکنیم وگرنه خسته کننده خواهد شد. پس شما میخواهید طراح IC خاص شوید و باید بدانید با موضوع سطح بالایی سر و کار دارید .

این دوره برای کسانی که میخواهند تازه شروع کنند از این جنبه که که اصولی و پایه آموزش داده میشود مفید است و برای کسانی که سالهاست کار میکنند از این نظر که یادگیری آنها را تکمیل میکند تجربه متفاوتی است. تجربه ی دوره های مختلف نشان داده است که افرادی که درگیر کار هستند جواب بسیاری از سوالات و خطاهایی که سالها آزاردهنده بوده است را خواهند گرفت. در این دوره سعی بر آن است که یک یادگیری اساسی انجام شود و صرفا پروگرام کردن هدف نباشد. مطالب تجربی بسیاری در کلاس مطرح میشود که ممکن است در این سرفصل نباشد.

نحوه ارائه مطالب به این صورت است که در هر جلسه منابع مربوط به همان جلسه و پیش نیاز جلسه بعد در اختیار افراد قرار میگیرد تا بتوانند برای جلسه بعد آمادگی بیشتری داشته باشند. مطالب بسیار گسترده میباشد و به همین دلیل مطالب مورد نیاز دسته بندی شده اند تا دنبال کردن موضوع مورد نظر آسانتر باشد. به دلیل گستردگی مطالب برای هر موضوع مراجع مربوطه معرفی میشود و به عبارتی سر نخ موضوعات دست افراد داده میشود تا در صورت نیاز مطالعه بیشتری داشته و در سطوح بالاتری کار کنند.  به امید موفقیت روز افزون. 

دوره

دیدگاه‌ها

با سلام احتراما برنامه کلاس جهت حضور علاقه مندان از شهرستان ها به هیچ عنوان مناسب نیست. در صورت امکان دوره را در دو یا حداکثر سه روز برگزار کنید تا امکان شرکت در این دوره های مقدور باشد.

سلام متاسفانه شهرستانیها هیچ امکاناتی براشون وجود نداره هر چه هست در پایتخت هست

لطفا با برگزاری دوره های فشرده این فرصت را هم برای افراد خارج تهران هم فراهم آورید. متاسفانه همانطور که دوستمان گفتند بیشتر و شاید گفت تمامی دوره های تخصصی تنها در تهران برگزار میشود و در سایر شهرها متاسفانه هیچ امکاناتی نیست.

با سلام و تشکر از توجه شما این شرکت تمام تلاش خود را بر این داشته که دوره برای کسانی که از شهرستان می آیند هم مناسب باشد،در حال حاضر کلاس ها به صورت هفته ای یک جلسه 5 ساعته برگزار می گردد. فشرده کردن کلاس ها بیشتر از این حد عملا بازدهی خوبی برای فراگیران نخواهد داشت. تلاش بر این است در شهرستان ها هم دوره هایی برگزار گردد.

با سلام و خسته نباشید ... من خیلی دوست دارم که این کلاس ها رو شرکت کنم ، به خاطر رشته ی دانشگاهیم هم نیازمند هستم که به این کلاس ها بیام اما متاسفانه اصلا امکانش نیست که 5 شنبه ها بیام ! میشه برای روز جمعه هم کلاس برای کسانی که شاغل و دانشج. هستند بگذارید تا ما بتوانیم در این کلاس ها شرکت کنیم؟ با تشکر و سپاس فراوان

با سلام و احترام متاسفانه در حال حاضر امکان برگزاری کلاس ها در روز جمعه نمی باشد

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.