معرفی شرکت

شرکت  آوا 
 

حوزه ­های فعالیت این شرکت، طراحی و ساخت سخت ­افزارهای پردازشی مبتنی بر تراشه ­های FPGA  ، DSP  ،ARM  و قطعات مشابه می باشد. در این سخت ­افزارها بنا به نیاز، از قطعات ADC , DAC, DDS, DUC  و ادوات مرتبط برای فرستنده گیرنده ها استفاده میگردد. انواع اینترفیس های Ethernet, USB, SATA, PCIe, RS422, … و همچنین انواع حافظه های پرسرعت SRAM وDRAM ، بنا به درخواست مراکز بر روی این سخت افزارها در نظر گرفته میشود.

همچنین تحلیل و پیاده سازی سیستم های مخابراتی و الگوریتم های پردازشی پیچیده بر روی سخت افزارهای مورد نظر از توانمندی های این شرکت است.

از دیگر فعالیت های این شرکت، طراحی مدارات الکترونیکی و کنترل هوشمند ، اجرای پروژه های سخت افزاری در زمینه اتوماسیون صنعتی، تولید انواع بردهای صنعتی و وسایل آزمایشگاهی و همچنین واردات کلیه ی تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی می باشد.

تولید بردهای آموزشی مبتنی بر تراشه های FPGA , DSP , ARM و میکروکنترلرها به منظور تجهیز آزمایشگاههای برق و کامپیوتر مراکز آموزشی، از دیگر فعالیت های این شرکت میباشد. همچنین این شرکت در راستای پشتیبانی از محصولات خود و سهولت به کارگیری آنها، اقدام به برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی نموده است که بنا به درخواست مراکز آموزشی در محل آنها نیز برگزار میگردد. علاوه بر آموزشهای مرتبط با سخت افزارها، دوره های تخصصی نیز به منظور طراحی حرفه­ای و تسلط بیشتر در پیاده سازی نرم افزارها و الگوریتم های پردازشی برگزار می شود که حاصل تجربیات در انجام پروژه ­های مختلف میباشد. سرفصل دوره های آموزشی FPGA و DSP بنا به درخواست ارسال می شود.

این شرکت با توجه به تجربیات خود در حوزه الکترونیک و مخابرات، آماده­ی همکاری با کلیه نهادها و ارگانهای دولتی و خصوصی در زمینه­ی اجرای پروژه­های تحقیقاتی و کاربردی میباشد.

 محدودیتهایی که تا کنون در کشور ما وجود داشته عمدتا در دسترس نبودن سخت افزارهای مناسب و ارزان قیمت و عدم پشتیبانی است و این عاملی بوده که بسیاری از افراد را از شروع به کار در این زمینه منصرف میکند. همچنین آنچنان که باید حوزه های کاربردی تراشه های  DSP Digital Signal Processor و  FPGA  Field 
Programmable Gate Array و ARM و علم به آن برای افراد به خوبی معرفی نشده است.

 هر چند که مطالب آنقدر وسیع است که قطعا نمی توان به همه آنها پرداخت ولی حتی الامکان سعی می شود که با ارائه سخت افزارهای مناسب و پشتیبانی علمی از افراد، زمینه برای فعالیت و پیشرفت فراهم شود.
فعالیت های صورت گرفته در چند سال اخیر عمدتا مربوط به FPGA های شرکت XILINX  و DSP های سری 2000 ،5000 و 6000 شرکت TI Instrument Texas بوده و قصد بر آن است که حیطه های کاری را گسترش داده تا حوزه های کاربرد ی بیشتری را شامل شود. خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل به اطلاع ما برسانید.


info@dspcore.ir     &   dspcore@yahoo.com        
مدیر تحقیق وتوسعه